ODOS RŪŠYS

ANILINO / „SAUVAGE“ ODA

Tai kubiluose anilinu dažyta oda, kurios paviršius nėra padengtas jokiu spalviniu sluoksniu. Šie gaminiai patys brangiausi, nes naudojama pačios geriausios kokybės žaliava, taip pat dėl natūralaus odos akytumo jie labiau absorbuoja skysčius. Kadangi nėra viršutinio dengiančiojo sluoksnio, oda labiau kvėpuoja ir sėdint yra vėsesnė.

NUBUKAS: dar vadinamas ŠIAUŠTU ANILINU, SKALBTA ODA arba ZOMŠA

Tai ta pati anilino oda, tik paviršius yra šiauštas, taip sukuriant į aksomą panašią odos tekstūrą. Daug žmonių painioja tokią odą su zomša. Zomša – tai odos vidinė pusė, o nubuko efektas išgaunamas ant odos išorinės pusės. Šiaušimas suardo paviršių ir atveria odą dar labiau, padarydamas ją nepaprastai minkštą. Dėl šiaušimo tokia oda dar labiau absorbuoja skysčius negu anilino oda.

PUSIAU ANILINO ODA

Pusiau anilino oda yra ne tik apdorojama anilinu, bet ir padengiama plonu paviršiniu sluoksneliu. Dėl to ji pasižymi tikros anilino odos švelnumu, ją taip pat malonu liesti, o dengiantysis sluoksnis suteikia apsauginių savybių. Kadangi prieš padengiant odą dengiančiuoju sluoksniu ji yra prisodrinama anilino, labai lygiai spalvai išgauti pakanka visai plonytės dangos. Taip oda išlieka minkštesnė, nes nėra būtina padengti storu viršutiniu sluoksniu.

KOREGUOTA ODA / PIGMENTUOTA ODA

Tai viena populiariausių odos rūšių, apimanti apie 90% odinių baldų rinkos. Odą galima nupoliruoti (pakoreguoti), kad pasislėptų natūralūs įdrėskimai ir trūkumai. Tada ji nudažoma nepermatomų pigmentų turinčiais dažais ir įspaudžiama tam tikra tekstūra, užtikrinanti spalvos vientisumą ir atsparumą blukimui.

„BYCAST“ ODA: dar vadinama DENGTĄJA ODA

Tai naujas skeltinės odos panaudojimo būdas. Ant apatinio skeltinės odos sluoksnio iš pradžių išlydomi tam tikros rūšies klijai, o paskui uždengiama plona spalvoto poliuretano plėvelė. Tempiama ši oda pašviesėja. Be to, ji gan lengvai susibraižo. Tokia oda būna įvairios kokybės. Svarbu, kad temperatūra kambaryje, kuriame laikomi „ByCast“ odos gaminiai, neviršytų 30 °C. Įprastinių odos kremų naudoti NEGALIMA.